Afgelopen donderdag 12 december vond de Equinet High-Level Conference “Coding Equality into the EU AI Act” plaats. Equinet, het netwerk van gelijkheidsorganisaties in Europa, bracht samen met experts, beleidsmakers, overheidsinstanties en maatschappelijke organisaties, belangrijke spelers samen om de rol van de nieuwe AI Act te bespreken in het bevorderen van gelijkheid en het bestrijden van algoritmische discriminatie.

Tijdens inspirerende panels en presentaties werden waardevolle inzichten gedeeld over de implementatie en handhaving van deze wetgeving, en de kansen die dit biedt voor meer rechtvaardigheid in een steeds meer gedigitaliseerde samenleving.

Namens Bureau Clara Wichmann nam ons staflid beleid & onderzoek Berty Bannor deel aan het panel “Strengthening Access to Justice Against Algorithmic Discrimination”. Tijdens haar bijdrage lichtte zij de Meta-zaak toe en benadrukte zij het belang van strategisch procederen om grote technologiebedrijven verantwoordelijk te houden voor algoritmische discriminatie. Het panel ging daarnaast in op hoe het maatschappelijk middenveld en gelijkheidsorganisaties kunnen samenwerken aan inclusieve kaders voor de implementatie van de AI Act en betere toegang tot recht voor slachtoffers van discriminatie.

Van het versterken van toezicht op algoritmische vooringenomenheid tot het waarborgen van toegang tot recht: de conferentie onderstreepte het belang van samenwerking tussen overheidsinstanties, gelijkheidsorganisaties en de technologiesector.

Bureau Clara Wichmann blijft deze ontwikkelingen op de voet volgen en zich inzetten voor de strijd voor gelijke rechten in de digitale wereld.

 

Deel dit artikel: